C40 Recharge

Volvos elektriska crossover, med design som verkligen sticker ut, teknik som underlättar resan ännu mer än tidigare och med en räckvidd på mer än 40 mil tar du dig långt. Välkommen för mer information om Volvos modeller och hur du tex kan prenumerera på din bil!

  • upp till 578 km räckvidd på el
  • 0–100 km/h på 4,7sekunder
  • Inredning 100% fri från skinn
  • Google Inbyggt

Volvo C40 Recharge Extended Range Core Special Edition

Denna editionmodell är en bakhjulsdriven version med räckvidd på upp till 578 km. Förutom innehållet i utrustningsnivån Core ingår också klimatpaket och förarstödspaket. Väkommen för mer information!

 

Kampanjpris 577 900 kr*
ord pris från 646 800 kr

 

Utrustning bl a:

  • Google Maps, Google Assistant, Google Play Store
  • Panoramatak
  • Elmanövrerad baklucka med handsfree-funktion
  • Parkeringskamera bak
  • Parkeringssensorer fram och bak
  • LED-strålkastare
  • Trådlös telefonladdning
  • Klimatpaket
  • Förarstödspaket

 

*Erbjudandet gäller C40 Recharge Extended Range Core Special Edition av modellår 2024. De angivna nettopriserna kan inte kombineras med andra erbjudanden eller rabatter.

Förbrukning Volvo C40 Recharge kWh/100 km: WLTP 18,2–20,8 (prel). Räckvidd blandad körning: 434–444 km. Inga CO₂-utsläpp under körning. Räckvidd och energiförbrukning varierar beroende på körbeteende och andra yttre faktorer. Med reservation för faktafel, siffrorna är preliminära och kan komma att uppdateras. Bilen på bilden är extrautrustad.

Kontakta bilförsäljningen

Magnus Nyström

FÖRSÄLJNINGSCHEF

Bilförsäljning, Företagsledning, Borlänge, Falun, Ludvika

magnus.nystrom@rebil.se

Ola Rylander

KEY ACCOUNT MANAGER

Bilförsäljning, Företagsledning, Borlänge, Falun, Ludvika

ola.rylander@rebil.se

Anki Linell

LEVERANSADMINISTRATÖRSANSVARIG

Bilförsäljning, Ekonomi/Administration, Borlänge, Falun

anki.linell@rebil.se

Åsa Näs

LEVERANSADMINISTRATÖR

Bilförsäljning, Ekonomi/Administration, Borlänge, Falun

asa.nas@rebil.se

Fredrik Gråbo

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

fredrik.grabo@rebil.se

Hassan Madi

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

hassan.madi@rebil.se

Gustaf Wahlberg

SÄLJARE RENAULT PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

gustaf.wahlberg@rebil.se

Magnus Hellberg

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

magnus.hellberg@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge, Falun

mattias.zetterqvist@rebil.se

Per Ericson

LEVERANSANSVARIG

Bilförsäljning, Borlänge

per.ericson@rebil.se

Magnus Gråbo

NYBILSANSVARIG

Bilförsäljning, Borlänge, Falun, Ludvika

magnus.grabo@rebil.se

Pär Karlsson

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

par.karlsson@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

asa.landstrom@rebil.se

Mattias Nyström

BEGAGNATANSVARIG

Bilförsäljning, Borlänge, Falun, Ludvika

mattias.nystrom@rebil.se

Marcus Näs

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

marcus.nas@rebil.se

Hogir Oguz

SÄLJARE RENAULT PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

hogir.oguz@rebil.se

Thomas Warnerfjord

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

thomas.warnerfjord@rebil.se

Jörgen Börjes

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

jorgen.borjes@rebil.se

Felicia Dahlgren

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

felicia.dahlgren@rebil.se

Johan Fryxell

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

johan.fryxell@rebil.se

Viktor Norrback

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

viktor.norrback@rebil.se

Marcus Malmkvist

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

marcus.malmkvist@rebil.se