CarPay Fleet och Personalbil

Operationell leasing

Den operationella leasingformen omfattar finansiering, administration och management av företagets bilparker. Vi garanterar era fordons restvärden samt service- och reparationskostnader. För kunden innebär det en 100% outsourcing av vagnparken med kostnadsgarantier. Välkommen att kontakta våra säljare för mer information.

Läs mer om CarPay Fleet Operationell leasing.

 

 

CarPay Fleet – Finansiell leasing

Bara den som själv ansvarar för en vagnpark vet hur mycket som krävs för att allt ska fungera. De här resurskrävande rutinerna kan vi administrera för er vilket minskar såväl de administrativa kostnaderna som bilkostnaderna totalt.

Genom CarPay Fleet Finansiell leasing erbjuder vi kvalificerad rådgivning, finansiering och kostnadshantering för vagnparker av alla märken. Sedan starten 1989 finansierar och administreras här ca 33 000 fordon åt närmare 350 kunder. Eftersom ditt företag kan ha såväl renodlade tjänstebilar som förmånsbilar, och kanske även privata bilar som körs i tjänsten, kan flera finansieringsformer bli aktuella. Välkommen att kontakta våra säljare för mer information.

 

Vi sköter all hantering av bilkostnaderna såsom:

  • drivmedel
  • försäkring
  • service & reparation
  • ersättningsbil
  • leasingavgift
  • bilskatt
  • påminnelse p-böter
  • besiktning
  • bilbeställningar
  • priskontroll mot tecknade ramavtal
  • uträkning av löneavdrag
  • upprättande av bilkostnadskalkyler
  • rapporterar månadsvis förändring av förares förmånsvärde
  • vi är förarens kontakt i alla bilfrågor

 

Läs mer om CarPay Fleet Finansiell leasing

 

Kontaktpersoner

Ola Rylander

KEY ACCOUNT MANAGER

Bilförsäljning, Företagsledning, Borlänge, Falun, Ludvika

ola.rylander@rebil.se

Fredrik Gråbo

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

fredrik.grabo@rebil.se

Hassan Madi

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

hassan.madi@rebil.se

Magnus Hellberg

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge, Ludvika

magnus.hellberg@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge, Falun, Ludvika

mattias.zetterqvist@rebil.se

Pär Karlsson

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

par.karlsson@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

asa.landstrom@rebil.se

Marcus Näs

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

marcus.nas@rebil.se

Hogir Oguz

SÄLJARE RENAULT PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

hogir.oguz@rebil.se

Thomas Warnerfjord

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge, Ludvika, Mora

thomas.warnerfjord@rebil.se

Jörgen Börjes

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

jorgen.borjes@rebil.se

Felicia Dahlgren

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

felicia.dahlgren@rebil.se

Johan Fryxell

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

johan.fryxell@rebil.se

Viktor Norrback

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

viktor.norrback@rebil.se

Marcus Malmkvist

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

marcus.malmkvist@rebil.se

Peo Jonsson

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

per.jonsson@rebil.se

Reshid Behzad

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

reshid.behzad@rebil.se

Jesper Zettergren

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

jesper.zettergren@rebil.se