XC90 Recharge

Volvo XC90, en laddhybrid eller mildhybrid med maximal komfort, gott om utrymme och lyxiga, smarta detaljer som gör resan ett rent nöje för hela familjen.

 

Just nu:
Vinterhjul för endast
9 900 kr*
Välkommen att kontakta våra säljare för mer detaljer om erbjudandet.

*Erbjudandet gäller 29/1-31/2 2024 och kan inte kombineras med andra vinterhjulserbjudanden. 

 

 

XC90 Recharge

Pris från 896 000 kr

 

Utrustning bl a:
  • Google inbyggt
  • Luftrenare
  • Förarassistansteknik
  • Informationssystem för döda vinkeln
  • 360-graderskamera
  • Head up-display

 

XC90 laddhybrid – körupplevelse utan kompromisser

Snabbare laddning med nya 6,4 kW 2-fas ombordladdaren, 0–100 procent tar bara ca tre timmar. Med enpedalskörning och fyrhjulsdrift blir körningen med XC90 Recharge extra smidig och säker.

 

  • Räckvidd på el 71 km
  • CO2-utsläpp 30g/km
  • Bränsleförbrukning 1.3 l/100 km

 

Räckvidd, CO2-utsläpp och bränsleförbrukning är baserade på WLTP-data som erhållits under specifika testförhållanden för XC90 Recharge T8 AWD laddhybrid. Den faktiska räckvidden samt koldioxidutsläpp och energiförbrukning som uppnås under verkliga förhållanden varierar beroende på körbeteende och andra yttre faktorer. Siffrorna är preliminära. Slutlig fordonscertifiering väntar. Google, Google Play och Google Maps är varumärken som tillhör Google LLC.

 


 

 

XC90 Recharge T8 Ultimate Dark Edition

Kampanjpris 969 900 kr*
Ord. pris 1 040 700 kr

 

*Erbjudandet gäller så långt lagret räcker och kan ej att kombineras med andra erbjudanden. XC90 förbrukning 8,3-13,7 l/100km, CO2-utsläpp 218-298 g/km enl WLTP. Den faktiska förbrukningen som uppnås under verkliga förhållanden varierar beroende på bilmodell, körbeteende och andra yttre faktorer.

 

 

Magnus Nyström

FÖRSÄLJNINGSCHEF

Bilförsäljning, Företagsledning, Borlänge, Falun, Ludvika

magnus.nystrom@rebil.se

Ola Rylander

KEY ACCOUNT MANAGER

Bilförsäljning, Företagsledning, Borlänge, Falun, Ludvika

ola.rylander@rebil.se

Anki Linell

LEVERANSADMINISTRATÖRSANSVARIG

Bilförsäljning, Ekonomi/Administration, Borlänge, Falun

anki.linell@rebil.se

Åsa Näs

LEVERANSADMINISTRATÖR

Bilförsäljning, Ekonomi/Administration, Borlänge, Falun

asa.nas@rebil.se

Fredrik Gråbo

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

fredrik.grabo@rebil.se

Hassan Madi

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

hassan.madi@rebil.se

Magnus Hellberg

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge, Ludvika

magnus.hellberg@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge, Falun, Ludvika

mattias.zetterqvist@rebil.se

Per Ericson

LEVERANSANSVARIG

Bilförsäljning, Borlänge

per.ericson@rebil.se

Magnus Gråbo

NYBILSANSVARIG

Bilförsäljning, Borlänge, Falun, Ludvika

magnus.grabo@rebil.se

Pär Karlsson

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

par.karlsson@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

asa.landstrom@rebil.se

Mattias Nyström

BEGAGNATANSVARIG

Bilförsäljning, Borlänge, Falun, Ludvika

mattias.nystrom@rebil.se

Marcus Näs

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

marcus.nas@rebil.se

Hogir Oguz

SÄLJARE RENAULT PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

hogir.oguz@rebil.se

Thomas Warnerfjord

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge, Ludvika, Mora

thomas.warnerfjord@rebil.se

Jörgen Börjes

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

jorgen.borjes@rebil.se

Felicia Dahlgren

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

felicia.dahlgren@rebil.se

Johan Fryxell

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

johan.fryxell@rebil.se

Viktor Norrback

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

viktor.norrback@rebil.se

Marcus Malmkvist

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

marcus.malmkvist@rebil.se

Peo Jonsson

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

per.jonsson@rebil.se

Reshid Behzad

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Ludvika

reshid.behzad@rebil.se

Jesper Zettergren

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

jesper.zettergren@rebil.se